Żłobek Kic-Kic w Pruszczu Gdańskim

Wsłuchujemy się nie tylko w muzykę i bajki, ale przede wszystkim w każdą prośbę i potrzebę dziecka

Zacznijmy od Bajki o Kicusiu Pikusiu

Nie tak dawno temu, w naszej okolicy, żył sobie mały Pikuś. Gdyby potrafił mówić, na pewno opowiadałby jakie cudowne wiedzie życie. Jak mogło być inaczej? Opiekunowie, z którymi żył w swoim domku, troszczyli się o niego i umilali mu dni zabawą. Czuł się bezpiecznie, błogo i miło. Pewnego dnia doszły go słuchy, że niebawem nastąpi czas zmian i to, co mu znane, będzie wyglądało inaczej. Pojawią się nowe osoby, nowe miejsce, a w nim nowe przedmioty, a nawet kilka takich małych Pikusiów- Kicusiów jak On. Pomysł wcale mu się nie spodobał. Po co zmiany, skoro teraz jest dobrze? Zmiany nie zawsze są fajne, a już na pewno ciężkie do przewidzenia – a tym samym, mogą wywoływać niepokój. Mały Pikuś, poczuł lęk… Wszyscy wokół próbowali się uśmiechać, ciągle o tym mówili i chwalili zalety nadchodzącej zmiany – a on wcale nie czuł, żeby inni byli bardziej przekonani do nowej sytuacji, niż On. Jak to będzie?- pytał sam siebie. Kto będzie pamiętał, że ostatni guzik w bluzce ZAWSZE musi być ODPIĘTY? Kto będzie dbał, żeby mleko przed drzemką było ODPOWIEDNIO CIEPŁE? Kto zrozumie, że PRZEKRZYWIONA SKARPETKA BARDZO PRZESZKADZA? Kto będzie WSPIERAŁ, w czasie próby samodzielności? Kto powie „JESTEM PRZY TOBIE”, kiedy poczuje się samotny? Kto WYTRZE ŁZY z CIERPLIWOŚCIĄ i CZUŁOŚCIĄ, kiedy będzie źle? Pikuś, trzymając mocno swojego Opiekuna wkroczył w nowe progi. Absolutnie nie rozumiał po co tu jest i co tak naprawdę się tu dzieje. Skąd nagle tyle ludzi, dużych i małych? Dlaczego jest tu głośniej, szybciej, intensywniej? Ciekawość i nadmiar emocji, przeplatał się z lękiem i brakiem zrozumienia. Krok po kroku poznawał nowe zakamarki. Oswajał się z otoczeniem. To miejsce nie było złe. Nie było straszne. Działo się tam dużo fajnego, było tam dużo uśmiechu, dużo ciepła i zrozumienia, ale miejsce nadal było… nowe. Inne. Zdecydowanie inne niż to, co do tej pory znał. Im więcej widział uśmiechów, tym łatwiej było to zrozumieć i zaakceptować, ale do zaufania jeszcze daleka droga. Zwłaszcza, że nadszedł dzień, gdy osoba, której bezgranicznie ufał, zniknęła. Przyprowadziła, przytuliła, pożegnała się i pozwoliła, by spróbował sam. Oczywiście, że już trochę znał to miejsce. Znał osoby, które się uśmiechały i pomagały. Ale gdzie jego Opiekun? Gdzie jego bezpieczeństwo?

Kto zrozumie, kto pomoże, kto będzie wspierał?
Długo nie musiał się zastanawiać. Zapłakał, oczywiście, że zapłakał –
inaczej nie mógł opowiedzieć o swoich wątpliwościach, jednak okazało się, że w tym nowym miejscu jest ktoś, kto zdawał się go rozumieć.
Ktoś, kto tulił, gdy Pikuś chciał.
Ktoś, kto wspierał, gdy Pikuś potrzebował.
Ktoś, kto zabawiał i pokazywał, gdy Pikuś miał ochotę.
Ktoś bardzo podobny do Opiekuna, którego Pikuś znał z domu.
I gdy zrozumiał, że te wszystkie nowości, nie są takie straszne, bo ma
obok siebie kolejną zaufaną osobę, a nawet kilka, uwierzył, że da radę.
Pikuś poczuł, że jest w miejscu, które lubi. W miejscu, gdzie mimo innych Pikusiów- Kicusiów, może być sobą, a jego potrzeby zawsze zostaną zauważone.
W miejscu w którym znalazł dobroć, ciepło i zrozumienie od innych, którzy
chcieli by poczuł się w nim jak w domu. W miejscu w którym czekają na niego
koledzy i koleżanki, które cieszą się na jego widok i witają go od progu. Koledzy i
koleżanki, z którymi może się bawić i uczyć. Uwierzył, że ta zmiana jest dobra,
ciekawa i rozwijająca. To nowy etap, w którym może się rozwijać, zdobywać i
doskonalić nowe umiejętności, bo jest w miejscu, gdzie wszystko jest możliwe!
Teraz tylko musiał przekonać do tego Mamę i Tatę 🙂

O nas

Żłobek KIC-KIC to kameralny, prywatny żłobek, obejmujący opieką 25 dzieci, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Obejmujemy opieką dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Jesteśmy czynni w godzinach 7-17. Naszym celem było stworzenie miejsca pełnego bliskości, poszanowania wartości, w centrum którego jest dziecko i jego indywidualne potrzeby. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort maluchów tworząc dla nich bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki. Nasz żłobek różni się od innych – tłocznych placówek. Kolorowe sale żłobka wprowadzą Państwa pociechę w świat bajek i marzeń. Żłobek KIC-KIC zlokalizowany jest na Osiedlu Wschód, blisko ścisłego centrum Pruszcza Gdańskiego. Pod żłobkiem znajduje się przestronny parking. Posiadamy 3 sale edukacyjne przeznaczone m.in. do zabawy i wypoczynku dzieci. Dwie sale mają bezpośrednie wyjście na duży taras o powierzchni niemal 100m 2 . Taras w całości wyłożony jest miękką, bezpieczną nawierzchnią, a markiza, stanowi ochronę przed działaniem promieni słonecznych w upalne dni. Podczas codziennych zabaw na świeżym powietrzu, dzieci mają do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownicę, jeździki i inne zabawki. Więź między dzieckiem i opiekunem w żłobku jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna na żadnym dalszym etapie edukacji. Naszą relację z dziećmi opieramy na cieple, zaufaniu, Rodzicielstwie Bliskości(RB), czerpiemy z nurtu Marii Montessori oraz stosujemy porozumienie bez przemocy (NVC), Wiemy jak ważny dla Rodzica jest codzienny przepływ informacji, dlatego nasz Żłobek wykorzystuje aplikację LiveKid jako podstawę sprawnej komunikacji z rodzicem, w trakcie pobytu dziecka w żłobku. Dzięki niej na bieżąco otrzymujecie Państwo informację o ilości zjadanych przez dziecko posiłkach, czasie drzemki, kończących się pieluszkach, godzinie wyjścia na plac zabaw i wielu innych wiadomości, które otrzymujecie bez konieczności odbierania kilkunastu telefonów w trakcie pracy. Dodatkowo, w aplikacji znajdziecie Państwo plan zajęć, galerię zdjęć, zapoznacie się z jadłospisem, opłacicie czesne/wyżywienie, zaznaczycie nieobecność, wyślecie informację do opiekuna/dyrektora żłobka etc. Nasze czesne wynosi 999 zł, a przy skorzystaniu z Bonu opiekuńczego Urzędu Miasta Pruszcz Gdański, cena czesnego maleje do 699 zł!!! W razie pytań zachęcamy do kontaktu 🙂

Co robimy w Kic-Kic?

Język angielski

Na codziennych zajęciach języka angielskiego słuchamy piosenek i wierszyków, poznajemy podstawowe słówka i zwroty. Bardzo często towarzyszy nam w tym tablica interaktywna KNOOCKER, dzięki której w czasie aktywnej zabawy, oswajamy się z nowym językiem.

Rytmika

Skaczemy, śpiewamy i reagujemy na dźwięki w czasie zajęć z rytmiki. Towarzyszą nam instrumenty, szarfy, wstążki i dużo swobody ruchu.

Plastyka zmysłowa

Często się brudzimy, dużo poznajemy i eksperymentujemy na plastyce zmysłowej. Uważajcie! Jest naprawdę kolorowo, mokro, pachnąco, smacznie!

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Każdy wie, że ruch to zdrowie – więc ruszamy się o każdej porze! Gimnastyka ogólnorozwojowa, to praca mięśni długich, precyzja ruchów,

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne, to taki czas, gdy może wydarzyć się wszystko. Możemy zamienić się w pszczółki, ciocia może być dentystą, a na scenie mogą tańczyć bałwanki. Przebieramy się, odgrywamy role, oglądamy różne formy teatralne i poszerzamy naszą wyobraźnie do granic możliwości 🙂

Profilaktyka logopedyczna

Usprawniamy aparat mowy, robiąc śmieszne miny, naśladując dźwięki, przedmuchując piórka czy dmuchając bańki podczas zajęć z profilaktyki logopedycznej.

Terapia ręki

Podnosimy, przenosimy, wyjmujemy, wkładamy, zapinamy, przewlekamy, wiążemy, piszemy, malujemy, w skrócie doskonalimy precyzję ruchów podczas zajęć terapii ręki.

Zajęcia edukacyjne

A żeby tego było mało, codziennie uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych. Poznajemy, próbujemy, sprawdzamy, odkrywamy. Uczestniczymy w czymś nowym, ciekawym, rozwijającym. Towarzyszą nam farby, nowe przedmioty, ciekawość, kreatywność i ogranicza nas tylko czas 🙂

Ramowy plan dnia

7:00-8:00 Chodźcie szybko! Czekamy na Was!

 • Indywidualny kontakt z opiekunem, integracja z grupą oraz zabawa swobodna według własnego pomysłu

8:00-8:30 Myju, myju.

 • Czynności higieniczno-pielęgnacyjne

8:30-9:00 Mniam, mniam

 • Śniadanko, nauka samodzielności w czasie posiłku

9:00-9:50 Ja Wam pokażę!

 • Zajęcia i zabawy kierowane, pobudzanie i wspieranie ciekawości i chęci poznawania.

9:50-10:50 Berek, złap mnie!

 • Zabawy swobodne i kierowane na świeżym powietrzu, zachęcanie do aktywności ruchowej i eksperymentów

10:50-11:10 Myju, myju.

 • Czynności higieniczne przed posiłkiem

11:10-11:30 Mniam, mniam

 • Wspólne zajadanie zupki, w spokojnej atmosferze, z wdrażaniem zasad samodzielności w czasie posiłku.

11:30-11:50 Już za chwilkę, już za moment…

 • Czynności higieniczne i pielęgnacyjne po posiłku, przygotowanie do drzemki

11;50-13:50 Ciiii…

 • Wyciszanie, masażyki, czytanie książeczek, spokojny odpoczynek/drzemka

13:50-14:10 Myju, myju.

 • Zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne po drzemce, przygotowanie do obiadku

14:10-14:30 Mniam, mniam…

 • Zajadamy obiadek ucząc się samodzielności w czasie posiłku

14:30-15:30 1,2,3 szukasz Ty!

 • Zabawy swobodne i integracyjne w sali lub na tarasie według własnej fantazji

15:30-15:45 Myju, myju

 • Zabiegi higieniczne przed podwieczorkiem

15:45-16:00 Mniam, mniam

 • Czerpiemy radość ze wspólnego podwieczorku

16:00-17:00 Ja Wam pokażę

 • Zabawy integracyjne z opiekunem w małych grupach. Pożegnanie dzieci.

Rodzice o nas:

Panie z wielkim sercem i zaangażowaniem podchodzą do dzieci. Mają dużo cierpliwości i radzą sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Sam żłobek organizuje mnóstwo atrakcji, dzięki czemu dzieci naprawdę mogą się rozwijać i z pewnością nie ma mowy o nudzie Synkowi bardzo się tam podobalo, a ja, jako mama żałuję,że nasza przygoda w Kic Kic trwała tak krótko. Pozdrawiamy serdecznie wszystkie "ciocie" oraz Panią Alicję.
staff-page-150x150
Regina
mama Nikosia

Rekrutacja

Rekrutacja do Żłobka Kic-Kic jest otwarta cały rok. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka wraz z niezbędnymi załącznikami i przynieść je do naszej siedziby przy ul. Kochanowskiego 6a w Pruszczu Gdańskim lub przesłać na adres: kontakt@kic-kic.edu.pl!
Wszelkie informacje odnośnie czesnego, wyżywienia i zajęć dodatkowych znajdziecie Państwo w pliku Regulamin Żłobka KIC-KIC.
Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z możliwością skorzystania z bonu opiekuńczego Urzędu Miasta Pruszcz Gdański co pozwoli Państwu obniżyć cenę czesnego o 300 zł!!!

Galeria:

Gdzie jesteśmy?