kic-kic-krolik-pielucha

Żłobek Kic-Kic w Pruszczu Gdańskim

Wsłuchujemy się nie tylko w muzykę i bajki, ale przede wszystkim w każdą prośbę i potrzebę dziecka

Zacznijmy od Bajki o Kicusiu Pikusiu

Zacznijmy od Bajki o Kicusiu Pikusiu .

Nie tak dawno temu, w naszej okolicy, żył sobie mały Pikuś. Gdyby potrafił mówić, na pewno opowiadałby jakie cudowne wiedzie życie. Jak mogło być inaczej? Opiekunowie, z którymi żył w swoim domku, troszczyli się o niego i umilali mu dni zabawą. Czuł się bezpiecznie, błogo i miło.


Pewnego dnia doszły go słuchy, że niebawem nastąpi czas zmian i to, co mu znane, będzie wyglądało inaczej. Pojawią się nowe osoby, nowe miejsce, a w nim nowe przedmioty, a nawet kilka takich małych Pikusiów- Kicusiów jak On. Pomysł wcale mu się nie spodobał. Po co zmiany, skoro teraz jest dobrze? Zmiany nie zawsze są fajne, a już na pewno ciężkie do przewidzenia – a tym samym, mogą wywoływać niepokój. Mały Pikuś, poczuł lęk… Wszyscy wokół próbowali się uśmiechać, ciągle o tym mówili i chwalili zalety nadchodzącej zmiany – a on wcale nie czuł, żeby inni byli bardziej przekonani do nowej sytuacji, niż On.

Jak to będzie?- pytał sam siebie.

Kto będzie pamiętał, że ostatni guzik w bluzce ZAWSZE musi być ODPIĘTY?
Kto będzie dbał, żeby mleko przed drzemką było ODPOWIEDNIO CIEPŁE?
Kto zrozumie, że PRZEKRZYWIONA SKARPETKA BARDZO PRZESZKADZA?
Kto będzie WSPIERAŁ, w czasie próby samodzielności?
Kto powie „JESTEM PRZY TOBIE”, kiedy poczuje się samotny?
Kto WYTRZE ŁZY z CIERPLIWOŚCIĄ i CZUŁOŚCIĄ, kiedy będzie źle?

Pikuś, trzymając mocno swojego Opiekuna wkroczył w nowe progi. Absolutnie nie rozumiał po co tu jest i co tak naprawdę się tu dzieje. Skąd nagle tyle ludzi, dużych i małych? Dlaczego jest tu głośniej, szybciej, intensywniej? Ciekawość i nadmiar emocji, przeplatał się z lękiem i brakiem zrozumienia. Krok po kroku poznawał nowe zakamarki. Oswajał się z otoczeniem.
To miejsce nie było złe. Nie było straszne. Działo się tam dużo fajnego, było tam dużo uśmiechu, dużo ciepła i zrozumienia, ale miejsce nadal było… nowe. Inne. Zdecydowanie inne niż to, co do tej pory znał.
Im więcej widział uśmiechów, tym łatwiej było to zrozumieć i zaakceptować, ale do zaufania jeszcze daleka droga. Zwłaszcza, że nadszedł dzień, gdy osoba, której bezgranicznie ufał, zniknęła. Przyprowadziła, przytuliła, pożegnała się i pozwoliła, by spróbował sam.
Oczywiście, że już trochę znał to miejsce. Znał osoby, które się uśmiechały i pomagały. Ale gdzie jego Opiekun? Gdzie jego bezpieczeństwo? Kto zrozumie, kto pomoże, kto będzie wspierał?
Długo nie musiał się zastanawiać. Zapłakał, oczywiście, że zapłakał – inaczej nie mógł opowiedzieć o swoich wątpliwościach, jednak okazało się, że w tym nowym miejscu jest ktoś, kto zdawał się go rozumieć.
Ktoś, kto tulił, gdy Pikuś chciał.
Ktoś, kto wspierał, gdy Pikuś potrzebował.
Ktoś, kto zabawiał i pokazywał, gdy Pikuś miał ochotę.
Ktoś bardzo podobny do Opiekuna, którego Pikuś znał z domu.
I gdy zrozumiał, że te wszystkie nowości, nie są takie straszne, bo ma obok siebie kolejną zaufaną osobę, a nawet kilka, uwierzył, że da radę.

Pikuś poczuł, że jest w miejscu, które lubi. W miejscu, gdzie mimo innych Pikusiów- Kicusiów, może być sobą, a jego potrzeby zawsze zostaną zauważone. W miejscu w którym znalazł dobroć, ciepło i zrozumienie od innych, którzy chcieli by poczuł się w nim jak w domu. W miejscu w którym czekają na niego koledzy i koleżanki, które cieszą się na jego widok i witają go od progu. Koledzy i koleżanki, z którymi może się bawić i uczyć. Uwierzył, że ta zmiana jest dobra, ciekawa i rozwijająca. To nowy etap, w którym może się rozwijać, zdobywać i doskonalić nowe umiejętności, bo jest w miejscu, gdzie wszystko jest możliwe!

Teraz tylko musiał przekonać do tego Mamę i Tatę 🙂

O nas:

Żłobek KIC-KIC to kameralny, prywatny żłobek, obejmujący opieką 25 dzieci, podzielonych na dwie grupy wiekowe. Obejmujemy opieką dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia. Jesteśmy czynni w godzinach 7-17. Naszym celem było stworzenie miejsca pełnego bliskości, poszanowania wartości, w centrum którego jest dziecko i jego indywidualne potrzeby. Dbamy o bezpieczeństwo i komfort maluchów tworząc dla nich bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki. Nasz żłobek różni się od innych – tłocznych placówek.
Kolorowe sale żłobka wprowadzą Państwa pociechę w świat bajek i marzeń. Żłobek KIC-KIC zlokalizowany jest na Osiedlu Wschód, blisko ścisłego centrum Pruszcza Gdańskiego. Pod żłobkiem znajduje się przestronny parking. Posiadamy 3 sale edukacyjne przeznaczone m.in. do zabawy i wypoczynku dzieci. Dwie sale mają bezpośrednie wyjście na duży taras o powierzchni niemal 100m2. Taras w całości wyłożony jest miękką, bezpieczną nawierzchnią, a markiza, stanowi ochronę przed działaniem promieni słonecznych w upalne dni.

Podczas codziennych zabaw na świeżym powietrzu, dzieci mają do dyspozycji huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownicę, jeździki i inne zabawki.
Więź między dzieckiem i opiekunem w żłobku jest jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna na żadnym dalszym etapie edukacji. Naszą relację z dziećmi opieramy na cieple, zaufaniu, Rodzicielstwie Bliskości(RB), czerpiemy z nurtu Marii Montessori oraz stosujemy porozumienie bez przemocy (NVC),
Wiemy jak ważny dla Rodzica jest codzienny przepływ informacji, dlatego nasz Żłobek wykorzystuje aplikację LiveKid jako podstawę sprawnej komunikacji z rodzicem. W trakcie pobytu dziecka w żłobku, otrzymujecie Państwo dyskretne powiadomienia o ilości zjadanych przez dziecko posiłków, czasie drzemki, kończących się pieluszkach, godzinie wyjścia na plac zabaw etc. Powiadomienia pojawiają się na Państwa telefonach w formie tekstowej/ graficznej, dzięki czemu możecie je odczytać w odpowiednim dla Państwa momencie i wrócić do nich w każdej chwili. Dodatkowo, w aplikacji znajdziecie Państwo plan zajęć, galerię zdjęć, zapoznacie się z jadłospisem, opłacicie czesne/wyżywienie, zaznaczycie nieobecność, wyślecie informację do opiekuna/dyrektora żłobka etc.

Nasze czesne wynosi 1100 zł, a przy skorzystaniu z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego o którym mowa w ustawie z dnia 17 listopada 2021 r. Rozdział 8a, wysokość czesnego spada do 700  zł!!! W razie pytań zachęcamy do kontaktu 😊

Co robimy w Kic-Kic?

Język angielski

Na codziennych zajęciach języka angielskiego słuchamy piosenek i wierszyków, poznajemy podstawowe słówka i zwroty. Bardzo często towarzyszy nam w tym tablica interaktywna KNOOCKER, dzięki której w czasie aktywnej zabawy, oswajamy się z nowym językiem.

Zajęcia z rytmiki

Skaczemy, śpiewamy i reagujemy na dźwięki w czasie zajęć z rytmiki. Towarzyszą nam instrumenty, szarfy, wstążki i dużo swobody ruchu.

Plastyka zmysłowa

Często się brudzimy, dużo poznajemy i eksperymentujemy na plastyce zmysłowej. Uważajcie! Jest naprawdę kolorowo, mokro, pachnąco, smacznie

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Każdy wie, że ruch to zdrowie – więc ruszamy się o każdej porze! Gimnastyka ogólnorozwojowa, to praca mięśni długich, precyzja ruchów, równowaga, świadomość ciała i przede wszystkim, świetna zabawa.

Zajęcia teatralne

Zajęcia teatralne, to taki czas, gdy może wydarzyć się wszystko. Możemy zamienić się w pszczółki, ciocia może być dentystą, a na scenie mogą tańczyć bałwanki. Przebieramy się, odgrywamy role, oglądamy różne formy teatralne i poszerzamy naszą wyobraźnie do granic możliwości 🙂

Profilaktyka logopedyczna

Usprawniamy aparat mowy, robiąc śmieszne miny, naśladując dźwięki, przedmuchując piórka czy dmuchając bańki podczas zajęć z profilaktyki logopedycznej.

Terapia ręki

Podnosimy, przenosimy, wyjmujemy, wkładamy, zapinamy, przewlekamy, wiążemy, piszemy, malujemy, w skrócie doskonalimy precyzję ruchów podczas zajęć terapii ręki.

Zajęcia edukacyjne

A żeby tego było mało, codziennie uczestniczymy w zajęciach edukacyjnych. Poznajemy, próbujemy, sprawdzamy, odkrywamy. Uczestniczymy w czymś nowym, ciekawym, rozwijającym. Towarzyszą nam farby, nowe przedmioty, ciekawość, kreatywność a ogranicza nas tylko czas 🙂

Plan dnia:

RODZICE O NAS:

kic-kic-zlobek-balon-zialony
kic-kic-zlobek-balon-pomaranczowy

Rekrutacja

Rekrutacja do Żłobka Kic-Kic jest otwarta cały rok. Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić kartę zgłoszenia dziecka wraz z niezbędnymi załącznikami i przynieść je do naszej siedziby przy ul. Kochanowskiego 6a w Pruszczu Gdańskim lub przesłać na adres: kontakt@kic-kic.edu.pl!

Wszelkie informacje odnośnie czesnego, wyżywienia i zajęć dodatkowych znajdziecie Państwo w pliku Regulamin Żłobka KIC-KIC.
Zachęcamy Rodziców do zapoznania się z możliwością skorzystania z bonu opiekuńczego Urzędu Miasta Pruszcz Gdański co pozwoli Państwu obniżyć cenę czesnego  o 300 zł!!!

Galeria

Egestas tincidunt urna. Aenean pretium feugiat ante vitae congue. In nec urna pulvinar, tincidunt elit eu, pulvinar libero.

slider4

Egestas tincidunt urna. Aenean pretium feugiat ante vitae congue. In nec urna pulvinar, tincidunt elit eu, pulvinar libero.

pexels-photo-1385750

Egestas tincidunt urna. Aenean pretium feugiat ante vitae congue. In nec urna pulvinar, tincidunt elit eu, pulvinar libero.